osobowość 10-lecia

zwycięzca
37%
Przemysław
Talkowski
Widzowie wiedzą, że zawsze mogą na niego liczyć. Profesjonalny, empatyczny i dociekliwy. Telewidzowie go uwielbiają, ale przede wszystkim mu ufają. Wiedzą, że wszystko co robi, robi z pasją i zaangażowaniem.
2. miejsce
22%
Beata
Lubecka
Widzowie kochają ją za niezwykłe poczucie humoru i profesjonalizm. Trudno ją oszukać i zbyć zdawkowymi odpowiedziami. Nie boi się zadawać pytań, których nie chce zadać nikt inny.

prezenter informacji

zwycięzca
45%
Przemysław
Białkowski
Charakterystyczny miły głos, profesjonalizm, dziennikarska pasja - to znaki rozpoznawcze Przemysława Białkowskiego. Przybliża widzom obraz wydarzeń.
2. miejsce
32%
Ewa
Gajewska
Jedna z najbardziej lubianych prezenterek Polsat News. Emanuje ciepłem i radością życia. Jej uśmiech potrafi poprawić widzom humor w nawet najbardziej pochmurny i smutny dzień.

prowadzący program publicystyczny

zwycięzca
41%
Piotr
Witwicki
Trudne pytania to jego specjalność. Potrafi zaskakiwać gości. Burzy przekazy dnia, a fragmenty jego rozmów szybko stają się hitami sieci. Bezbłędnie układa polityczne puzzle.
2. miejsce
25%
Marek
Kacprzak
Opanowany i dobrze przygotowany do rozmów. Życzliwy dla gości, ale nieunikający trudnych tematów. Najpierw o poranku, później wieczorem - zawsze starał się odkrywać świat razem z widzami.

reporter

zwycięzca
37%
Monika
Zalewska
Poprzez swoje felietony pomaga ludziom. Staje w obronie słabszych i chorych. Przybliża widzom trudną tematykę medyczną. Przyjaciółka Fundacji Polsat, ale przede wszystkim przyjaciółka widzów.
2. miejsce
30%
Jan
Mikruta
Profesjonalny, świetnie przygotowany i zawsze nienagannie ubrany. Niezastąpiony gospodarz "To był dzień na świecie". Reporter, który każdy temat potrafi przedstawić w przystępny dla widza sposób.

korespondent/wysłannik zagraniczny

zwycięzca
46%
Tomasz
Lejman
Był z widzami w czasie najbardziej dramatycznych wydarzeń, które w ostatnich latach działy się w Europie. Relacjonował m.in. zamachy w Paryżu. Nie boi się trudnych wyzwań. Zawsze opanowany i profesjonalny.
2. miejsce
20%
Dorota
Bawołek
Nikt inny tak dobrze nie orientuje się w zawiłych sprawach instytucji europejskich i potrafi to w prosty sposób przekazać widzom. Z Brukseli relacjonuje najważniejsze wydarzenia.

autor programu/reportażu

zwycięzca
35.9%
Ewa
Żarska
Reportaż "Mała prosiła, żeby jej nie zabijać" pokazał patologie polskiego wymiaru sprawiedliwości. Ewa Żarska nie przestraszyła się nawet wymierzonych w nią działań prokuratury.
2. miejsce
35.8%
Małgorzata
Ziętkiewicz
W telewizji komercyjnej stworzyła magazyn kulturalny, którego nie powstydziłyby się największe publiczne stacje na świecie. W "Wysokim C" przybliża widzom niezwykły świat kultury.

program 10-lecia

zwycięzca
48%
państwo
w państwie
Misja połączona z bardzo dobrymi wynikami oglądalności. Program odsłania patologie urzędnicze. Bohaterowie "Państwa w Państwie" mogą liczyć na realną pomoc.
2. miejsce
24%
to był dzień
na świecie
Niezwykły magazyn, którego nie ma w telewizji publicznej, a na którego miejsce znalazło się w stacji komercyjnej. Dzięki programowi trudna tematyka międzynarodowa może stać się zrozumiała dla każdego widza.

wydarzenie 10-lecia

zwycięzca
49%
katastrofa smoleńska
(2010)
Wszyscy pamiętają niezwykłe, całodobowe programy po katastrofie pod Smoleńskiem. Polsat News gościł wtedy w domach wszystkich Polaków i był obecny na antenach większości kanałów Grupy Polsat.
2. miejsce
31%
papież franciszek w
polsce (2016)
Reporterzy stacji relacjonowali wszystkie wydarzenia tej pielgrzymki. Polsat News stał się kanałem papieskim - z transmisjami wydarzeń, relacjami i komentarzami.
Przygotował zespoł